Едмънтън Ойлърс отпадна в мач 3 от Кенъкс
Global News | 2024-05-13 | 06:49:18

Артур Силовс направи 42 спасявания, докато Ванкувър Кенъкс победи Едмънтън Ойлърс с 4-3 в неделя вечер на Роджърс Плейс. Канъкс водят при най-добрите от седемте с 2-1.

Втората силна игра на Ойлърс доведе до началния гол на играта. Ударът на Ивендър Кейн от лявото крило бе блокиран. Шайбата се отклони към Матиас Екхолм, който погреба третата си част от серията.

Кенъкс изравни резултата със собствено предимство, когато Елиас Линдхолм отклони удара на Брок Бозер с китката покрай Стюарт Скинър. Няколко минути по-късно Boeser остана сам в слота и се включи в друг. След невероятен обрат на Ойлърс, Бьозър направи удар в стълба, за да направи Кенъкс 3-1 след един.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Ойлърс дръпнаха в рамките на гол 3:36 в третия, когато Леон Драйсайтл удари остър ъгъл от бедрото на Артур Силовс и навътре. Кенъкс отговориха с мощна игра на Линдхолм в края на втория.

Калвин Пикард замени Скинър при гола на Ойлърс, за да започне третия. Скинър допусна четири гола при 15 изстрела.

С Пикард на резервната скамейка за допълнителен нападател, Хаймън намери разхлабена шайба в гънката, за да доближи Ойлърс до един с 1:16 преди края. Ойлърс не можаха да намерят нов гол, въпреки че надиграха Кенъкс с 22-3 в третия.

При звъненето МакДейвид и Карсън Суси си размениха удари. След това МакДейвид беше подложен на кръстосана проверка от Суси и Никита Задоров, което постави началото на схватка след мача.

Четвъртият мач е във вторник на Роджърс Плейс (630 CHED, Face-off Show в 17:30 ч., мач в 19:30 ч.).